Я хочу РОКЕНРОЛ!

Я хочу РОКЕНРОЛ!
5
Автор поста оценил этот комментарий
Вполне вероятно это было написано специально в виде шутки. Так что ТП тут только автор-говнопостер.
Автор поста оценил этот комментарий

Аффтар поста, наверное, до сих пор слово "медвед" с мягким знаком пишет. "Рокенрол", как и "ракенрол" - совершенно нормальное написание этого слова. Не будь мудаком, пешы правельно, блеать!


И да, если кому-то в школе не объясняли значения таких терминов как "эрратив" или "графон" - это его личные проблемы.

2
Автор поста оценил этот комментарий

Рокенрол (енгл. rock 'n' Roll, скраћено од rock and roll), често само рок (енгл. rock), музички је правац и глобална поткултура. Рок се по први пут појавио у САД педесетих година 20. века. Настао је под утицајем џеза и, првенствено, гитарског блуза. Најпопуларнији је музички жанр света, посебно у Европи и Северној Америци. Рокенрол се некад користи као синоним за шири појам рок, али чешће рокенрол означава ране године жанра током педесетих и шездесетих 20. века, док се краћи назив рок употребљава за све.

Типични рок састав се састоји од певача, гитаре, бас гитаре и бубњева. Многе рок групе користе и друге инструменте попут клавијатура, даира, усне хармонике и сл.

Израз рокати (енгл. rocking) први су употребили црквени певачи на америчком југу, а значио је „осетити верско усхићење”. Међутим, 1940-их израз је имао двојако значење: плесати, подразумевајући сношај. Добар пример овога је песма Рој Брауна Good Rocking Tonight (досл. добро рокање ноћас).




раскрыть ветку
Автор поста оценил этот комментарий
Книги вместо секса?
1
Автор поста оценил этот комментарий

РИКИРОЛ!